به طعم رصد

نمی دونم تا بحال طعم رصد را چشیده اید یا نه ، یه جور دیگه بگم ، خدایی نکرده تا بحال طعم اعتیاد را چشیده اید ؟ میدونید چطور یکی معتاد میشه ؟ چه پروسه ای رو باید بگذرانه ؟

حتما تعجب میکنید که این سوالات چیه و چه ارتباطی به نجوم و آسمان و ستاره شناسی داره ؟

سوال دیگه ای دارم . چرا به محض شنیدن کلمه معتاد و اعتیاد ، به سمت منفی و مریضی میریم ؟ مگه نمیشه به خوبی و لذتهای مثبت و سالم معتاد شد ؟ اصلا بیایم دعا کنیم که خدایا لذت اعتیاد به خوبی را به ما بچشان . ( آمین یا ربالعالمین )

و اما اعتیاد من ،

دوستان و اطرافیانم ، کمابیش از اعتیاد من مطلعند . اعتیاد به کتاب و مطالعه و اعتیاد به نجوم و آسمان و به طور کلی شاید متافیزیک.

خیلی دوست دارم تا که یک شب رصدی را با هم بگذرانیم . شبی که اگه با پای دل ، دلت را به رصدگاهها و بیابان ها بزنید دیگه ممکن نیست که شهر و شهر نشینی ، بر مذاقتان طعم خوشی داشته باشد.

شاید تا بحال بارها و بارها نام سیارات و صور فلکی و . . .  را شنیده باشید ولی به قول معروف (( شنیدن کی بود مانند دیدن )) . عمق ماه ، حلقه زحل ، غبار آندرومدا ، لبه کهکشان ، اقمار مشتری و و و و . حیفم میاد شما را به چشیدن این لذتها دعوت نکنم.انشاءالله اگه بتوانم برنامه رصد ماهانه و هفتگی را برای دوستان ارسال میدارم تا اگر دوستان و آشنایان تمایل داشتند مرا همراهی نمایند . البته نگران هزینه نباشید . کلیه هزینه ها با خودم است . البته هر کس در این سفر میهمان جیب خودش است .

دعا کنید تا زودتر برنامه رصد گروهی را آماده کنم . اگه اسمی هم سراغ داشتید تا گروه رصدیمان را به آن نام بخوانیم ، پیشنهاد دهید.

/ 2 نظر / 67 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]

سارا

سلام خوبي؟ چند روز پيش يکي از دوستام سايت زير رو بهم معرفي کرد که باهاش تبادل لينک کنم من فکر کردم تاثيري نداره ، ولي بعد از اين که وبلاگم رو توي اين سايت و سايت هاي شبيهش لينک کردم هر روز بازديد وبلاگم زياد ميشه. خواستم اين سايت ها رو به تو هم معرفي کنم . حتما تبادل لينک کن چون لذت وبلاگ نويسي تو آمار بالاست.

Whoops, looks like something went wrong.